V Mahenově činohře nebude mít představitel patologa z televizní Kriminálky Anděl, kde hraje šéfa mordparty právě Stropnický, ani kontaktní čočky.

„Ne, brýle zaplaťpánbu na jevišti zatím nepotřebuju. Srážky s kolegy mi na scéně nehrozí. Používám brýle při řízení auta. A na čtení mám zase jiný brejle. Inu – už ty moje oči nejsou nejlepší,“ odvětil pro Blesk.cz s úsměvem charismatický herec.

Video
délka: 00:32.11
480p 360p 240p

Frej brýle v Králově řeči nepotřebuje Ondřej Požár

Toho si televizní diváci pamatují už z doby, kdy hrál mladého doktora Sovu v proslulém Dietlově seriálu Nemocnice na kraji města.

Vyhnanci z Vinohrad utekli do Brna

A nyní ho po šedesáti letech znovu uvidí nejen Brňané v Králově řeči, kterou v jihomoravské metropoli nastudoval s dalším vyhnancem z Vinohrad Martinem Stropnickým.

„Hru, která není jen příběhem koktajícího krále, jsme měli posichrovanou pro vinohradské divadlo. To se jí ale vzdalo a její uvedení nám přepustilo,“ uvedl režisér.

Stropnický měl v Brně režírovat už loni v červnu Romea a Julii, ale kvůli zákulisnímu podrazu o práci přišel. A vedení magistrátu v čele s primátorem Onderkou ho poté „zařízlo“ i jako adepta na uměleckého šéfa činohry!

Vyzkoušel si i rybí oči!

Ladislav Frej, který se na prknech tehdejší Janáčkovy opery objevil jako desetiletý kluk, měl prý kontaktní čočky v očích jen jednou při filmovém natáčení.

„Tenkrát mi dali speciálně upravené rybí oči, aby se mi změnil výraz,“ zavzpomínal skvělý herec a dabér. Právě on a Stropnický dokázali po delší době vyprodat Národní divadlo v Brně.

„Premiéra Královy řeči, v níž titulní roli Bertieho, vévody z Yorku hraje Martin Sláma, je vyprodaná stejně jako další reprízy až do léta,“ pochvaluje si mluvčí scény Šárka Motalová.

Fotogalerie
10 fotografií