„Začal ji zlobit meniskus. Zákrok ale proběhl laparoskopicky, takže žádná narkóza. Jiřina se teď zotavuje doma a za deset dnů už zase pracuje,“ řekl Blesku hereččin kamarád a dvorní režisér Zdeněk Zelenka (59). Divadlo Na Jezerce se zákroku Bohdalové přizpůsobilo a dvě inscenace, Lásky paní Katty a Paní plukovníková, ve kterých hraje hlavní roli, uvedou až koncem měsíce. Herečka prý v nemocnici strávila jen noc.

Rychlá operace

Jeden den jí dělali předoperační vyšetření, den nato se podrobila operaci a hned po ní odvezli herečku už domů. Aby se koleno se zákrokem vyrovnalo, Bohdalová teď musí velice opatrně našlapovat, nohu moc nenamáhat a v žádném případě teď nemůže usednout za volant.

Podle Zelenky si Bohdalová meniskus pochroumala už dávno, koleno se ale dlouho neozývalo. Až teď začalo přeskakovat a při chůzi bylo cítit loupání v kolenním kloubu.

Léčba prací

„Má to už ale za sebou a já se těším, že v červnu mi přijde v plné parádě na plac,“ říká Zelenka a prozrazuje, že napsal Bohdalce roli na tělo. Půjde o pohádkovou komedii s pracovním názvem Čaroděj z Nemanic. Vedle Bohdalové se v ní objeví Viktor Preiss, Jan Hrušínský a možná Bolek Polívka.

„Bude to triková pohádka, tudíž velmi náročná na čas. Začínáme točit v červnu a určitě pojedeme přes celé léto. Bude to náročné i pro Jiřinu, takže jsem moc rád, že to koleno má už v pořádku,“ dodal ještě Zelenka.

Fotogalerie
4 fotografie