Osada Háje se mění v milionářskou vesnici s vlastním golfovým hřištěm.

Oba domy Ebenových jsou podle nejmodernějších technologií stavěné ze dřeva a plně bezbariérové. Ebenově ženě Markétě dělají společnost psi a pomocnice v domácnosti. Markéta Fišerová byla doma. Bylo vidět, jak se pohybuje kolem okna v jídelně. Pak za ní vešla blondýnka středního věku s kožešinovými botami v ruce.

Odnášela je z protějšího srubu stejného typu.

Zvonek

Po zazvonění redaktorky Blesku otevřela se slovy, že paní domu žádnou návštěvu nečeká. Ale šla se ochotně zeptat, zda by Markéta Fišerová neřekla pár slov, jak se jí daří. „Ne, paní nechce poskytovat žádný rozvor,“ řekla žena a zavřela dveře. Posléze spustila i automatické zatahování venkovních vrat, aby soukromí uzavřela. Na to zda je sousedka, protože to zprvu tak vypadalo, odpověděla, že je pomocnice v domácnosti a má na starosti oba domy Ebenových.

Milionáři

Ve větším bývalá herečka žije a druhý podle všeho slouží pro návštěvy. Osada s pár domky se totiž mění v milionářskou vesnici, která má i své golfové hřiště. To je od domků Ebenových coby kamenem dohodil. A slušné zázemí na stáří pro oba.

Marek Eben je svou zálibou v hraní golfu proslulý.

Osud

Marek Eben je silně věřící katolík. Osud mu ale zasazuje ránu za ranou.

Před 25 lety jeho žena Markéta porodila v sedmém měsíci dítě, které krátce na to zemřelo. Markétu poté v den jejich 26. narozenin postihla mozková příhoda. Upadla do kómatu a nikdo jí nedával šanci na přežití.

Marek Eben, který je považován za našeho nejlepšího moderátora, žije v Praze v Maiselově ulici 21. O patro výš bydlí jeho kamarád herec Jiří Bartoška (v bytě po herci Oldřichu Novém).

„Markétu bych nikdy neopustil,“ říká Marek Eben, který za Markétou dojíždí do osady Háje vždy, když má volnou chvíli.

Fotogalerie
18 fotografií