Pomeje dostal sice zpřísněný podmínečný trest, oddechnout si však alespoň trochu může. Povinnost zaplatit 617 tisíc škody, kterou způsobil Státnímu fondu na podporu a rozvoj kinematografie, mu soud odebral. Platit tedy nemusí nic. Proti tomuto rozsudku už není další odvolání možné.

Producent tak dosáhl alespoň toho. Před rozsudkem totiž prohlásil, že by náhradu škody ani neměl z čeho platit, ani půjčit by si prý nemohl, aby to nebylo v rozporu se zákonem.

Video
délka: 01:18.12

Reakce Jirky Pomeje na zpřísnění trestu Jan Jedlička, Vilém Besser

"Za těch deset let, co se spor táhne, jsem si to podle mého už odčinil. To byl dostatečný trest," nechal se slyšet Pomeje, který si cestu k soudu zkrátil opravdu svérázným způsobem. Aby nemusel udělat pár kroků navíc, pustil se i v obleku přes zábradlí...

Státní zástupkyně, která má případ na starost, naopak požadovala vyšší trest. 10 měsíců s podmínečným odkladem na jeden rok se jí zdálo málo.

Pomeje dostal na film Andělská tvář od státního fondu bezúročnou půjčku osm milionů korun. Peníze měl vrátit do 18 měsíců od premiéry, to však neudělal. Podle smlouvy měl v takovém případě poskytnout fondu filmová práva, herec je však prý převedl na jinou firmu. Na svoji tehdejší ženu, herečku Michaelu Kuklovou, pak údajně převedl auto a družstevní byt, přestože obojí mělo být součástí společného jmění manželů. Peníze za ně měly být podle žalobce v konkursní podstatě.

Fotogalerie
8 fotografií