Zákrok stále není u nás zcela běžný. David musí kvůli tomu k sousedům do Německa. Levná záležitost to také není, čočka přijde nejméně na 3 tisíce eur (cca 75 000 Kč), zpěvák do toho ale jde s vervou.

Lupu nechce

„No bodejť, žádné brýle, žádná vyndávací čočka, na kterou musíte dávat pozor a starat se o ni. Takhle máte úplně nové oko a o nic se nemusíte starat,“ vysvětluje Michal. S krátkozrakým levým okem David pojede na kliniku do Německa k rodinné lékařce již v nejbližších dnech. Nechce to odkládat. „Už mě to štve, nemůžu si přečíst ani noviny. Připadám si jako blbec, když s sebou nosím všude lupu,“ míní hudebník.

Oči zlobí

Implantování čočky sice trvá pouhých deset minut, oko se musí ale nejdříve proměřit a na vyhotovení čočky se čeká šest týdnů. „Udělám si ještě před narozeninami výlet a na konci prázdnin už budu vidět jako ostříž,“ těší se Michal, kterému 14. července bude jedenapadesát let. S očima má v poslední době pořád něco. Loni na podzim musel na operaci víček, přes která už téměř neviděl. Teď ho čeká další zákrok na oční klinice.

Fotogalerie
4 fotografie