„Nejsem showman, nejsem umělec, a ani jím být nechci. Rád bych jen teď tátovi udělal radost,“ řekl Blesku mladý Waldemar, který se odvážil vstoupit i na jeviště. S Karlem Štědrým zanotoval legendární Mám malý stan a nikomu, kdo sledoval zadní projekci, nemohlo ujít, že je tátovým dokonalým obtiskem. Dokonce se i tak češe, holí, gestikuluje a směje. „Nedělám to schválně. Mám to po něm,“ konstatoval Walda jr.

Aplaus ve stoje

„Já jsem s tátou a mámou zpíval jenom jednou, a to když mně bylo deset let, byly to vánoční koledy,“ řekl před obecenstvem mladý Matuška Štědrému. V tu chvíli Matuškova K.T.O. spustila Když pršelo, se jen lilo, a tele doma nebylo, jela Anička na kole… A celé divadlo si stouplo, tleskalo a zpívalo s hudebníky jedním dechem. „Tu písničku Waldemar miloval,“ podotkla Olga Matušková, rozplakala se a musela přestat zpívat.

„Naposledy jsem tu byla s Waldou před pěti lety, to tu oslavil 75 let, teď jsem tu zas, protože mu je osmdesát,“ prohlásila a uvedla na jeviště Waldemarovy kamarády: výtvarníka Kristiána Kodeta, herečku Báru Štěpánovou, zpěváka Ivana Mládka a Helenu Vondráčkovou, která s Waldemarem proslula v duetu Kde jsi včera byl.

Láska nebeská se původně lidem nelíbila

Byla to také Helena, která svému kamarádovi pogratulovala a se všemi přítomnými pokřtila Krabici 18 cédéček Nebeský kovboj, kterou k nedožitým Matuškovým narozeninám vydal Supraphon. V sále samozřejmě nechyběla ani Eva Pilarová, i když jenom na plátně. Láska nebeská sklidila aplaus.

„Moc se lidem nelíbila. Ale jednou měl Walda koncert, zrovna Lásku odzpíval s Evou, shodou okolností učitel Kristiána Kodeta spadl z větve, to vzbudilo emoce a od té doby má písnička úspěch,“ vysvětlila Olga.

Fotogalerie
13 fotografií