Silný pocit byl umocněn také tím, že herec přebíral cenu na jevišti divadla, kde strávil třicet let života a odkud v 90. letech na vlastní žádost zklamaně odešel. Nesouhlasil totiž s tím, jak se divadlo tehdy utvářelo. Lepší návrat si opravdu nemohl dojatý herec přát. Aplaus přítomných byl pro něj tou nejlepší náplastí na bolest.

V hledišti mu tleskaly i dcera Bára a dlouhodobě nemocná manželka Jana Hlaváčová. Zotavuje se - jako členka komise na Divadelní fakultě prý před měsícem vybírala adepty herectví.

"Blahopřeji všem vyznamenaným a oceněným. Je to 22 let, co jsem odtud dobrovolně odešel. Za celou tu dlouhou dobu mě nenapadlo, že se na toto jeviště ještě vrátím. Děkuju vám," řekl dojatý herec.

Radovala se také zpěvačka Monika Absolonová, kterou porota ocenila za roli Fany. Vlastimil Harapes si pak odnesl cenu za celoživotní mistrovství v oboru balet.

"Chtěl jsem pozdravit hlavně ty, kterým udělal radost tento okamžik jak v Čechách, tak i na Slovensku," uvedl Harapes. Poděkoval především režiséru Petru Weiglovi, který jeho výkony zaznamenal na filmový pás.

Fotogalerie
18 fotografií