S Vágnerem se Hanka zná čtyřicet let, několik z toho byli i životními partnery. „Samotná Hanka je dárek,“ ocenil dlouholeté přátelství skladatel. Starý se necítí, i když už v posledních letech přenesl vlastní ambice spíše do svých šesti dětí. A bezdětná Hana Zagorová je všem milovanou tetou.

Dnes už sedí zpěvačka v letadle a míří za svým mužem Štefanem Margitou do New Yorku. „Štefíček vystupuje v Metropolitní opeře, těším se za ním,“ prozradila zpěvačka na oslavě. O velkou narozeninovou párty ale Karlovi kamarádi a kolegové rozhodně nepřijdou. Chystá se na květen a skladatel se kvůli ní spojil s vyhlášeným televizním šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Gratuloval mu i prezident

V poledne gratulace od Hany Zagorové, odpoledne od Jiřiny Bohdalové a večer rovnou od hlavy státu. Karel Vágner si své sedmdesátiny skutečně vychutnal. Václav Klaus se s hudebním skladatelem zná už dlouhá léta. Spojil je jednak tenis a pak hlavně muzika.

„Ačkoliv jste za svůj život pronikl do mnoha žánrů lehké múzy, jste pro mne především Vágnerem jazzovým,“ řekl prezident. Narážel tím na společnou lásku k jazzu, díky níž vzniklo již 54 titulů cyklu Jazz na Hradě s našimi i zahraničními hvězdami.

Fotogalerie
5 fotografií