Vilu si Karel Gott (72) pořídil před 35 lety se svými rodiči. Kvůli klidu, krásnému výhledu na Prahu, zeleni a také renomé. Vždyť tam v letohrádku Bertramka žil Wolfgang Amadeus Mozart a dodnes tam v létě probíhají mozartovské slavnosti. Také proto Gott o prodeji vily nikdy reálně neuvažoval. Má tam v ulici věhlasnou restauraci Na Blažence a sousedé jsou kamarádi, kteří mu pečou i koláče.

Až když se začal stavět Strahovský tunel a Karel Gott nemohl kvůli jeho budování téměř zamhouřit oka, hlavou mu prolétla myšlenka, že změní bydliště. Navíc se bál, že projíždějící auta budou čtyřiadvacet hodin působit ruch. Nakonec zpěváka uchlácholily skvělé protihlukové bariéry. Co ho ale uklidní teď?

Sídlo Karla Gotta v ohrožení, okolí okupuje armáda!

Zanedlouho budou Gottovi ulicí a kolem domu proudit desítky vojáků. Copak o to, proti nim vůbec nic nemá, ale uvědomuje si, že za pár let bude mít dvě dospívající dcery, Charlotte (5) a Nelly (3).

„To vážně nevím, jak to udělám. Jsou to pěkní kluci, tak asi budu náš dům neustále obcházet se samopalem,“ snaží se o nadhled Gott. Zvítězí láska k domovu, anebo otcovský strach o dcery?

Gott se zatím uklidňuje slovy písničky Mám tu krásný výhled, kterou mu na tělo napsal Zdeněk Rytíř: „Mám tu krásný výhled, v té naší ulici, a každý mě tu zná. Sousedé jsou dobří, co víc si můžu přát, tady bydlím rád.“ Vydrží mu to?

Fotogalerie
11 fotografií