Taberyová byla oporou svému bratrovi i na pohřbu bratra Martina, který se zastřelil před dvěma lety. Obřad trval necelých 20 minut, v síni nebyl pronesen žádný proslov, ale hrála jen hudba. Zazněla například píseň Ave Maria nebo Holubí dům. Věnec, který visel na rakvi, byl od Štěpánka, a stál na něm prostý nápis "Vlastě od Petra".

Rodina si nepřála přítomnost fotografů, proto byli ze síně vykázáni. Petr Štěpánek si nepřál ani kondolence, takže žádné nepřijímal. Na pohřeb kromě Štěpánka dorazila i herečka Veronika Freimanová nebo herec Jaromír Hanzlík.

Po obřadu Štěpánek zval všechny na kar, tedy smuteční hostinu. „Přijeďte do Novoměstského pivovaru, Vlasta by si to tak určitě přála,“ pozval herec hosty.

Režisérka Janečková, která natočila seriál Kamarádi nebo pohádky Zlatovláska a Popelka, léta bojovala se závislostí na alkoholu. Nakonec svůj boj s démonem prohrála. Jen několik měsíců před smrtí umístil svou manželku Štěpánek do léčebného ústavu.

Fotogalerie
27 fotografií

Vlasta tak poslední rok a půl svého života strávila v protialkoholní léčebně v Bohnicích. Co předcházelo tomu, že herec před rokem a půl svěřil manželku do rukou psychiatrů? "Koncem září doma upadla, poranila si hlavu a musela ji odvézt záchranka do nemocnice," řekl Blesku Petrův dobrý kamarád. Štěpánek byl jediný, kdo svou ženu mohl v léčebně navštěvoval, a také jí domluvil léčení v sanatoriu Topas ve Škvorci u Úval.

Bohužel se její stav vůbec nezlepšoval. Naopak v posledních týdnech byla upoutána na lůžko, odmítala pomoc lékařů a jen čekala na svůj konec. Ten přišel minulé pondělí. "Po dlouhé těžké nemoci zemřela v pondělí 27. února ve věku 77 let dlouholetá režisérka a scenáristka Československé a České televize Vlasta Janečková, manželka herce Petra Štěpánka," sdělila jménem rodiny Kristina Taberyová.