Představení Amadeus (podle oscarového snímku Miloše Formana) měl totiž režírovat Vladimír Morávek. Ten je podepsán i pod inscenací Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! Töpfer však přípravy zastavil a chce, aby hru režíroval Juraj Deák. Ten by se měl v divadle ujmout funkce uměleckého šéfa.

„Když nám Miloš Forman dovolil, abychom použili jeho scénář, vzali jsme tu přípravu až nehorázně vážně,“ řekl rozčilený Morávek v rozhovoru s Lidovými novinami. Vzhledem k tomu, že situaci považuje za bezprecedentní, nevylučuje ani právní kroky. „Nejde o to, abych vyfasoval svůj honorář za to, že jsem sto hodin snil, ale jde o to, že se nesmí šťouchat do babiček a že se prostě některé věci nedělají. A je třeba říct nahlas, že to je velmi neslušné,“ tvrdí režisér.

Töpfer byl do funkce ředitele jmenován na konci února a funkce by se měl oficiálně ujmout 1. září. Již nyní ale požádal stávajícího ředitele Jindřicha Gregoriniho, aby přerušil zkoušení Amadea. A ten mu vyhověl. V důsledku toho také divadlo opouští Martin Stropnický a Ladislav Frej. Veronika Žilková a Jan Šťastný odchod zvažují a řada dalších o tom prý také uvažuje.

Fotogalerie
11 fotografií