Bedrna se snaží brát život s nadhledem. „Jsem tu spokojený, nic mi nechybí, jen aby už skončila ta zima,“ řekl Blesku. Kvůli ní se nedostane ani na chvilku ven. „Těším se na jaro. Můžete mě vzít na vozíčku ven a já si užiju, jak tam kvetou a voní kytky,“ těší se Bedrna.

Do té doby musí všechen čas trávit na pokoji. „Koukám na televizi. Hlavně na fotbal a životopisy,“ přiznal Blesku herec. „Zrovna nedávno dávali pořad o mé zesnulé ženě. Měl jsem radost, že si na ni někdo vzpomněl,“ svěřil se.

Dcera za ním chodí málo

Milovaná žena Laďka Kozderková (†37) ho opustila před 25 lety. Podlehla rakovině. Ve chvíli, kdy na ni Bedrna vzpomíná, je mu očividně smutno. Stejně jako když přijde řeč na to, jestli ho chodí občas někdo navštěvovat. „Je to málokdy, tak jednou za měsíc, nebo za dva,“ řekla Blesku sestřička, která má herce na starosti.

Častým hostem není ani Bedrnova dcera. „Nestojím o ni,“ říká stroze. Přesto má v pokoji schované růže, které mu přinesla, když ho naposledy navštívila. „Přece ji nevyhodím, když už tady byla,“ vysvětluje herec. Trápí ho, že svého otce musí vidět v tak špatném stavu.

Náladu si prý herec zlepšuje i laškováním s opačným pohlavím. „Rád prohodí nějakou poznámku na sestřičky. Obzvlášť, když jsou dobře vyvinuté,“ dodává zaměstnankyně domova. Zdravotní stav herce se už roky nezlepšuje, ale ani rapidně nezhoršuje.

Fotogalerie
4 fotografie