Rozhodl o tom Okresní soud v Domažlicích, který herce odsoudil za to, že v opilosti způsobil dopravní nehodu. "Obžalovaný byl uznán vinným z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu soud uložil trest šest měsíců vězení s podmíněným odkladem na rok a půl a dva roky zákaz řízení," řekl Blesk.cz soudce Milan Anderle s tím, že si Švehlík může po roce o řidičský průkaz zažádat. Pokud tedy Švehlík podmínku poruší, hrozí mu půlroční vězení.

Švehlík se proti rozhodnutí neodvolal, od pondělí tak bude pravomocné. Švehlík havaroval loni v polovině prosince nedaleko obce Lštění na Domažlicku, kam jezdí na chatu. Nezvládl ostrou zatáčku a narazil do stromu.

„Po projetí ostré pravotočivé zatáčky vjel řidič na pravou krajnici, následně vyjel vpravo mimo vozovku a tam narazil do stromu,“ potvrdila tehdy nehodu domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Na vině však nebylo náledí ani špatný stav Švehlíkovy oktávky. Herec totiž před jízdou pil a policistům nadýchal 1,35 promile! Ti mu okamžitě sebrali řidičák a zahájili s ním trestní řízení.

Hvězdě seriálu TV Prima Cesty domů tak hrozily až tři roky za mřížemi! Švehlík odnesl nehodu lehčím zraněním ruky, naštěstí neublížil nikomu dalšímu, v autě jel totiž sám. Škoda byla 80 tisíc korun.

Fotogalerie
4 fotografie