A to je o milion víc, než tomu bylo v létě 2010, kdy byly na dům s pozemkem uvaleny dvě exekuce. I když Bartošová od posledního hrozícího vyhazovu z domu s dluhy alespoň o něco pohnula, příkaz k prodeji je tu zas.

A teď to bude mít zpěvačka opravdu těžké. Nevydělává, nezpívá, přišla o svého mecenáše a plat milence Josefa Rychtáře na zaplacení všech restů stačit určitě nebude. Brzy nejspíš přistoupí na nabídku Ladislava Štaidla (66), kterou zprvu odmítala. Otec jejího syna Artura totiž slíbil, že hypotéku zaplatí, když na něj Bartošová přepíše dům.

Živí ji Rychtář, ale tohle osobní strážce asi neutáhne...

Bartošová s dluhy zápasí už od doby, kdy si dům v Uhříněvsi pořídila. Vilu koupila v roce 2001 za 5,5 milionu korun a to ještě dostala od stavební firmy slevu. Původně stál téměř 9 milionů. V hotovosti zpěvačka složila 200 tisíc a zbytek měla doplatit. Měsíčně jí vypočítali splátky na 30 tisíc, ani to však prý nedodržovala a platila nepravidelně. Už několikrát jí hrozilo, že o nemovitost přijde a zůstane na dlažbě.

V roce 2009 byl její dům podle výpisu z katastru zastaven ve prospěch Finančního úřadu pro Prahu 10. Navíc na něm nebyla doplacena hypotéka 2 500 000 korun a pak v létě 2010 byly na domek s pozemkem uvaleny ještě dvě exekuce. A důvod? Neplacení dluhů. Přesto pak Iveta požádala kvůli přestavbě domu o navýšení hypotéky o 3 miliony.

Ke konci roku 2010 se splácením trochu pohnula, protože začala koncertovat a vyšlo jí cédéčko. Jenže teď Bartošová nezpívá a od 18. října je opět vydaný exekuční příkaz k prodeji nemovitosti. Zpěvačka před časem přiznala, že ji živí milenec Josef Rychtář.

Ten má teď ale i jiné starosti. Manželka Darina před několika dny prodělala mrtvici. Podle informací Blesku je však už mimo nebezpečí. Josef Rychtář se k exekuci na dům své milenky odmítl vyjádřit. Dokonce ani nedovolil, aby mu Blesk položil otázku. „Nebudu nic komentovat! Ani zdravotní stav manželky, ani nic kolem Ivety. Nezlobte se, nic vám neřeknu,“ řekl Rychtář Blesku rozčíleně.

Kam jdou její peníze?

Zpěvačce s dluhy vždy někdo pomáhal. Pokud žila s Jiřím Pomeje dluhy za Ivetu prý platil jeho přítel, podnikatel Pavel Pásek. Dokonce zpěvačce nabídl, že zaplatí i rekonstrukci, kterou Bartošová chystala v létě 2010. Jenže místo toho se konal rozvod a z nabídky sešlo.

Posledním mecenášem Bartošové byl podnikatel Zdeněk Kubík, který si ji koupil jako značku a platil jí od října do prosince podle informací Blesku měsíčně kolem 76 tisíc. Pak prý ještě dostávala peníze na ruku, 100 tisíc za kasino, kde její vystoupení skončilo fiaskem, a 80 tisíc na oblečení. Na hypotéku ale peníze nešly.

Bojí se Štaidla

Šanci na záchranu domu Bartošová přece možná jenom má. Ještě před jejím pobytem před čtyřmi lety v léčebně v Kroměříži jí otec Artura Ladislav Štaidl nabídl, že zaplatí dluh na domě. Jenže měl podmínku, že Iveta vilku přepíše na Artura. To ale Bartošová odmítla. „To by se mu líbilo! Artura zmanipuluje, ten mě pak vyhodí z domu a já zůstanu na ulici,“ řekla tehdy Bartošová. Aby však o dům nepřišla, nebude mít zpěvačka zřejmě moc na výběr...

Podobně to vidí i její exmilenec Domenico Martucci, který o dluzích Ivety moc dobře ví. „Iveta nemá už žádnou šanci. Vím, že je zadlužená až po uši, a myslím, že jedinou její nadějí na záchranu je prodat barák a odjet pryč do zahraničí,“ myslí si exmilenec Martucci.

Jak šel čas s jejími dluhy

2001: Iveta si koupila dům za 5,5 milionu korun. V hotovosti složila 200 tisíc a měsíčně musí platit 30 tisíc korun.

2002 - 2006: Bartošová začíná mít problémy s penězi a přestává pravidelně platit měsíční splátky hypotéky.

2007: Psychické problémy Ivetu dostaly do léčebny, přestává koncertovat a peníze na splátky nemá z čeho vydělat.

2008: Se svatbou s Jiřím Pomejem přišly opět další dluhy, manžel si hrál na zpěvaččina manažera a více prodělal, než vydělal.

2009: Iveta se s Pomejem rozvedla, dům byl zastaven ve prospěch Finančního úřadu pro Prahu 10 a doplacena hypotéka ve výši 2 500 000.

2010: Zástava, exekuce a příkaz k prodeji, ale přesto Iveta navýšila hypotéku o 3 miliony kvůli přestavbě domu.

Fotogalerie
7 fotografií