„Co je komu do toho, jestli budu hrát, nebo ne? Nebudu odpovídat! Nezlobte se,“ reagovala pro Blesk herečka, které už za měsíc končí nemocenská a bude tak místo divadelních příjmů odkázaná jen na malý důchod. „Tato choroba napadá nervové buňky a projevuje se to především v pohybu a v řeči, takže se Janě na jednu stranu nedivím. Vyjít na jeviště by byl velký risk,“ krčí rameny Jindřich Gregorini, ředitel Vinohradského divadla ve hře Do naha! se tak objeví Jiřina Jirásková, kterou bude místo Hlaváčové střídat Yvonne Přenosilová.

I když se jí nemoc promítla do mluvy a ovlivnila její charakteristický hlas, začala zvedat svůj mobilní telefon. V divadle by ji už rádi přivítali. Navíc jí v prosinci skončí placená neschopenka a poté už bude slavná herečka odkázána jen na malý důchod.

Herečka do telefonu mluví plynule. Poněkud ovšem nervózně, se zrychleným dechem. Zdaleka to není hlas té slavné herečky, jaký nám zní v uších. A o práci zatím nechce ani slyšet. „Co je komu do toho, jestli budu hrát, nebo ne? Nebudu odpovídat! Nezlobte se,“ reagovala herečka podrážděně. Její dcera Bára Munzarová je trpělivější. „Je to lepší, než to bylo. Vše ale potřebuje čas a hlavně klid, bez novinářů, divadelního shonu a přeplněného diáře,“ uvedla na chatu časopisu Týden.

Fotogalerie
5 fotografií

„Zabýval jsem se tím. Tato choroba napadá nervové buňky a projevuje se to především v pohybu a v řeči, takže se Janě na jednu stranu nedivím. Vyjít na jeviště by byl velký risk,“ krčí rameny Jindřich Gregorini, ředitel vinohradského divadla. Za Hlaváčovou do hry Do naha! raději našel náhradu. „S Jiřinkou Jiráskovou se místo Jany bude alternovat Yvonne Přenosilová,“ říká Gregorini. „Přemlouvám Janu, že jí jeviště pomůže. Tvrdí ale, že si to nedokáže ani představit,“ dodává k tomu Jirásková.

Podle Gregoriniho existuje ale jedna páka, která by mohla Hlaváčovou do divadla vrátit. Peníze. „Jana, i když je v důchodu, tak je stále členkou souboru s měsíčním platem. Placená pracovní neschopnost jí ale jako důchodkyni končí koncem prosince. Potom bude už jen důchod, a to není moc,“ vysvětlil Gregorini.