Právě Blesk jako první zjistil, že se herci v lásce blýská na lepší časy. Po rozvodu s první manželkou se na Navrátila valila samá smůla. „Je to jen formalita. Ale jsem rád, že je Monika už Navrátilová,“ přiznal spokojeně jeden z nejobsazovanějších herců. „Museli jsme dát náš vztah právně do pořádku, aby po mně mohla Monika dědit,“ žertoval v obřadní síni v Mnichovicích. A proč ty tajnosti? „Tady na úřadě šlo jen o formu. Přátele a rodinu jsme pozvali na pořádný večírek,“ prozradil Navrátil.

Svatební den začal problémem. Oldřich a Monika milují písničky Mikiho Ryvoly, pouštějí si je i v autě. Chtěli proto, aby je právě Ryvola provázel k oltáři. Jenže cédéčko se zaseklo a nechtělo z přehrávače ven. Nakonec si ženich vedl nevěstu do obřadní síně za zvuků Vangelisova Ráje. Snoubenci si potom navlékli úzké prstýnky z bílého zlata od kolegy Jindřicha Hrdého, který vedle toho, že hraje v pražském Divadle pod Palmovkou, je vyučeným zlatníkem. Svatbu Oldřichovi a Monice odsvědčili přátelé Alexandra a Václav, jejich psi Fifinka a Matyáš zatím spořádaně čekali v autě.

Zamiloval se do ní na plese trampů

Vztahy jsou pro herce podle jeho vlastních slov naplněním života. „Potřebuju mít vedle sebe blízkou bytost,“ přiznal Navrátil. V uplynulých letech měl v citové oblasti velký pech. Po 24 letech se s ním rozvedla manželka, zemřela mu matka a při povodních se utopil jeho milovaný pes. Hodně smůly na jednoho chlapa.

Před dvěma lety se to ale zlomilo. Na Nádeníčka z Básníků a otce Bajzu ze seriálu Bylo nás pět se konečně usmálo štěstí. Na plese trampské osady potkal Moniku. „Ukázalo se, že to s ní chci doklepat až do konce života,“ přiznal Navrátil. Jen kvůli Monice navlékl herec, který i v zimě chodí v kraťasech, dlouhé kalhoty a kravatu. „Dobře si mě prohlédněte, protože v tom mě už neuvidíte,“ vyhrožoval novomanžel.

V den D hrál

Po svatbě se žádná hostina nekonala. „Mám dnes ještě představení,“ šokoval novomanžel Oldřich Navrátil. Čekala ho Klapzubova jedenáctka, kterou hraje v pražském Divadle Minor. „Pozval jsem pana profesora Hocha z motolské nemocnice a on jindy nemohl. Je to poděkování za to, jak se staral o jednu naši blízkou osobu,“ vysvětlil Navrátil.

Magický termín svatby 11. 11. 2011 si snoubenci nevybrali schválně. Byl to až do Vánoc jediný den, kdy hojně obsazovaný herec neměl žádné natáčení. „Vstávám jinak každý den ve 3:30, protože točíme seriál Sborovna. Jen 11. a 12. listopadu netočím,“ řekl Navrátil.

O pořádnou trachtaci ale rodinu, kolegy a přátele herec připravit rozhodně nechtěl. Spolu s Monikou pozvali všechny do oblíbené restaurace na pražském Smíchově, která má otevřeno dlouho do noci. Teprve tam si Oldřich se svou novomanželkou konečně připili na šťastný život.

Fotogalerie
5 fotografií