Stejně jako Michaela trvala na tom, že otec bude do poslední chvíle doma, mezi lidmi, kteří ho milují, tak se také chce s ním sama rozloučit. Domnívá se, že je to skoro její povinnost. „Znala jsem ho s maminkou nejlépe. Proč by tedy měl v takovou chvíli mluvit nějaký cizí člověk?“ míní. I když to bude velice těžké loučení, musí to dokázat. „Ještě jednou chci tatínkovi touto formou poděkovat za všechno, co pro mě udělal. Bez něj bych nikdy nebyla tím, kým jsem,“ dodala moderátorka.

Těžké chvíle to ve středu budou nejen pro smutnou Michaelu, ale taky pro její matku Evu. Do posledních chvil se o svého muže, kterého sužovala rakovina, pečlivě starala. Snažila se mu dát najevo, jak moc ho má ráda a jak krásných bylo uplynulých 49 let, které společně prožili. Příští rok chtěli společně s dětmi a vnoučaty oslavit zlatou svatbu. Zákeřná nemoc je o to ale připravila. Scenárista Jílek 6. října ráno rakovině, s níž bojoval devět let, podlehl.

„Hluboce se před maminkou skláním. Obdivuju, s jakou láskou a trpělivostí o tátu po celou tu dobu pečovala. Byla s ním nepřetržitě čtyřiadvacet hodin denně,“ svěřila Michaela Jílková Blesku. I ona zaslouží obdiv, protože v den, kdy její táta vydechl naposledy, musela jít Míša do České televize moderovat přímý přenos svého pořadu Máte slovo.

Fotogalerie
5 fotografií