Hynek prožívá muka. S malým dítětem zůstal najednou sám, samozřejmě přestal chodit do práce. „Nezlobte se, v práci není a určitě nebude do konce týdne,“ řekla v pondělí Blesku zaměstnankyně scénografie Barrandova.

Zuzanin manžel krutou ránu osudu zvládá jen těžko. Oba rodiče už nemá, otec zemřel také na rakovinu! „Chápu ho. To musí strašně bolet. Napsal jsem mu kondolenční e-mail. Ani se mu neodvažuji volat,“ řekl Blesku Borek Severa, producent pokračování Nemocnice na kraji města, kde dal Zuzaně roli Elišky, dcery Jany Štěpánkové.

Nasadila si paruku a dělala jakoby nic

„Byla to moc sympatická žena. Každoročně jsem ji také spolu s ostatními zval domů na garden párty pro přátele a spolupracovníky. Vždycky přišla. Tentokrát se ani neomluvila, bylo mi to divné. Teď znám vysvětlení,“ řekl smutně Severa.

Na jeho zahradní slavnost chodila Zuzana vždycky s manželem Hynkem. „Měli se moc rádi, to bylo vidět i z jejich pohledů. Každý o Zuzanině nemoci věděl a každý věřil, že se z toho dostane.“ Hvězda Velmi křehkých vztahů, Nemocnice na kraji města a Ordinace v růžové zahradě bojovala. Když neměla vlasy, nasadila si paruku a nikdo to ani nepoznal. Tak byla vnitřně spokojená a smířená s možným krutým osudem. „Nikdy se o nemoci ani nebavila,“ potvrzuje Severa.

On, ale ani nikdo ze Zuzaniných blízkých nemohl tušit, jak moc herečka byla nemocná. „Dvakrát za ta léta byla v kritickém stavu a málem zemřela. Dvakrát vstala z mrtvých a zdálo se, že bude žít dál. Proto se odvážila adoptovat dítě. Bohužel, teď jí v důsledku zánětu v těle zkolabovaly plíce. Moc smutné,“ dozvěděl se Blesk ve Všeobecné fakultní nemocnici, kde Dřízhalová v pátek nečekaně zemřela.

Fotogalerie
7 fotografií