Vykouzlený králík byl sice opravdu živý, ale jen půjčený. Černocká, režisér Václav Vorlíček, Jan Hrušínský a další herci přijeli dětem připomenout film Dívka na koštěti z roku 1972 a prozradit něco o jeho novém pokračování.

Novinka s názvem Saxana a Lexikon kouzel má mít premiéru letos v září. „Saxana je v něm manželkou Honzy Bláhy – Hrušínského. Je majitelkou salonu na hubnutí a nikdo nemá ponětí o její minulosti." I v soukromém životě by herečka mohla radit, jak si udržet štíhlou postavu, kterou se pyšní. "Zhubne u ní například Naďa Konvalinková," pokračuje režisér.

Mimo kamery se zatím manželům Bláhovým narodila dcera Saxanka. "Do příběhu přibyla i teta Irma, kterou hraje Jiřina Bohdalová a strýc Evžen Petr Nárožný,“ prozradil dále Vorlíček.

Velká část děje se odehrává v pohádkové říši se záhadnými bytostmi. „Je tam 60 cm vysoký trpaslík. Živého jsme nesehnali. Jirka Krytinář je už přerostlý. Musel být vytvořen, jako ostatní bytosti, animací ve 3D. Hudbu skládá Radim Hladík,“ poodhalil Vorlíček.

„Bylo to, i po tolika letech, jako kdybychom nastoupili do rozjetého vlaku. Jen zaklínadla byla tak složitá, že jsem se je opravdu dlouho učila zpaměti,“ konstatovala Petra. Natáčení si užívala i Saxánka – Helenka Nováčková (13). „Nejvíc se mi líbilo létání na koštěti a pád do studny. Byl to adrenalin,“ pochvalovala si.

Fotogalerie
5 fotografií