Milada Pešáková žila s Ivem dlouhých 29 let. Za tu dobu se jednou rozvedli. Údajně kvůli tomu, že Pešák byl své ženě nevěrný. Jenže jejich láska byla silná a za čas znovu vstoupili do manželství. Společných dětí se nedočkali, ale muzikant má dva potomky s první manželkou.

První, komu smutnou zprávu paní Milada zavolala, byl samozřejmě kamarád Ivan Mládek, který se s Pešákem znal od 18 let a ve svém Banjo Bandu s ním lámal rekordy. „Co vám mám říct? Znal jsem ho přes padesát let. Je mi strašně smutno. Byl to kamarád, fenomenální umělec a především dobrý člověk. A je nenahraditelný a to je ta největší ztráta,“ svěřil se Mládek.

Zdeněk Srstka: Ivo patřil k nejvtipnějším lidem, co znám

Nad odchodem dlouholetého kamaráda a kolegy Ivo Pešáka (†66) truchlí herec a kaskadér Zdeněk Srstka (75). „Vůbec mě nenapadlo, že by Ivo mohl vzít tak rychlý konec, neměl umřít, vždyť to proti mně byl mladíček,“ svěřil Srstka smutně Blesku. Herec je z náhlého úmrtí Pešáka velice sklíčený.

„Ivo patřil k nejvtipnějším lidem, co jsem kdy poznal. Měl takový ten suchý humor, chytrý, pohotový,“ zavzpomínal Srstka. Přál kamarádovi, že zažil obrovský úspěch při návratu písničky Jožin z bažin. Na internetu kolovalo video, kde Pešák tančil. „Ivo se tak radoval z toho, že má písnička úspěch po světě. Pořád byl zdravý, až najednou začal mít nějaké zdravotní potíže se srdcem..."

Fotogalerie
4 fotografie

Pešákův život v bodech

* Narodil se 7. září 1944 v Jaroměři

* mluvil francouzsky

* studoval konzeratoř

* v restauraci u "Křížovníků" se stává členem tzv. "Křížovnické školy"

* učil na hudební škole, ale říkal, že s obličejem komika to nešlo

Video
Video se připravuje ...

Legendární písnička Jožin z Bažin, kde Ivo Pešák předvedl své jedinečné taneční umění Youtube.com

Poláci se do Jožina zamilovali

Odchod Pešáka oplakávají také v Polsku. Tam ho znali z klipu k písni Jožin z bažin. Legendárního komika si zamilovali a Banjo Band jezdil do Polska často koncertovat. Ivan Mládek v jednom z rozhovorů kdysi přiznal, že Polsko pro něj a jeho kapelu znamená nejen setkání s přáteli, ale také lukrativní kšefty.

Na pohřbu Mládek zahrát nechce

Poslední rozloučení s Ivo Pešákem proběhne v pondělí ve 14 hodin v kostele svatého Jakuba na Zbraslavi. „Budeme tam všichni muzikanti a komedianti, ale hrát a zpívat rozhodně nebudeme. Připadá nám to nedůstojné,“ řekl Ivan Mládek.