Hodinu před polednem naložila herečka, které obvaz na hlavě kryla jen síťka, svého partnera Stanislava Remundu (82) do auta. Odvezla ho k nedaleké vojenské nemocnici a sama pokračovala na nákupy. Napřed si vybrala peníze v bankomatu a potom navštívila lahůdkářství, drogerii i obchod s oděvy. Po poledni vyzvedla svého muže a odvezla ho domů.

Na jevišti jí jde o život

„Iva se cítí dobře,“ řekl Blesku do telefonu sám Remunda. „Už se těší, že se co nejdřív vrátí k hraní. Měla obavy, jestli bude moct sednout za volant, ale lékaři jí naštěstí řízení povolili,“ dodal spokojeně.

Podle něj si herečka nešťastně obnovila starší zranění na hlavě z bruslení. Proto taky vypadal úraz na první pohled tak hrozivě. I když jde už o druhé zranění přímo na jevišti, Iva Janžurová prý rozhodně na divadlo nezanevře. A to jak na zlatou kapličku, kde hraje už od roku 1988, tak na jejich rodinnou zájezdovou scénu.

„Divadlo je těžká práce, někdy dokonce bolestná, ale pak zase i veselá,“ řekla herečka loni. „Mám ráda své kolegy a obdivuju je. Stále si s divadlem prostě nedokážu dát pokoj,“ dodala upřímně Janžurová. A na tom zřejmě nic nezmění ani to, že jde Ivě na prknech občas o život.