Klára Doležalová poznala Miloše Frýbu už jako režiséra. Po těžké autonehodě v 90. letech zůstaly hlasateli trvalé následky, a tak změnil profesi. „Byl to nesmírně laskavý člověk. Držel svou pověstnou poker face, ale uvnitř to byl velice vtipný a vstřícný kolega. Už jsem ho nezastihla jako hlasatele, když jsem nastoupila do televize, pracoval už jako režisér, ale vím, že to byl právě on, kdo mě pro hlasatelskou práci doporučil. Jsem mu za to dodnes vděčná,“ řekla Blesku Klára Doležalová.

Video
délka: 01:02.03
Video se připravuje ...

Poslední rozloučení s hlasatelem Milošem Frýbou Machan, Jedlička

Byl pro nás všechny vzorem

Na obřadu nechyběla ani hlasatelka Marie Retková s manželem Petrem. Retková na Frýbu vzpomíná s velkou úctou. "Jsem ráda, že jsem Miloše poznala ještě jako hlasatele, byl pro nás všechny vzorem a taky byl dlouho mezi námi jediný muž. Je mi strašně líto, že měl tu vážnou autonehodu, protože jinak by tu jistě byl s námi," řekla nám Marie Retková.

Vedle známých tváří bylo na Olšanech ještě téměř dvacet pracovníků televize, kameramanů, osvětlovačů i režisérů. Generální ředitel ČT Jiří Janeček poslal věnec. Alexandr Hemala (59), jeden z nejvěrnějších přátel zesnulého, přijít nemohl, protože je s rodinou na zahraniční dovolené.

Problém proměnil v žert

Pohřbu se zúčastnila i Saskia Burešová, která přišla sama s kyticí růží. "Dělali jsme spolu déle než čtvrt století, hodili jsme se k sobě i typově a výškou. Miloš byl úžasný pracovní partner, protože dokázal každý problém proměnit v žert. On na to s tím svým vážným obličejem nevypadal, ale měl obrovský smysl pro humor," prozradila o kolegovi Saskia Burešová.

Fotogalerie
12 fotografií