Poslední, co si herečka pamatuje, je, že snědla rybí salát. Pak přišly ukrutné bolesti a víc neví. Ležela na jednotce intenzivní péče napojená na přístroje a infuze. Až nyní se Valerie od lékařů v pražském Motole dozvěděla, že jí šlo minulý týden skutečně o život.

Slinivka je důležitý orgán, bez něhož se člověk neobejde. Lékaři měli plné ruce práce, aby se zánět nerozšířil na játra a ledviny. „Už to nikdy nechci zažít. Volal mi Martin Zounar, který taky prodělal zánět slinivky, když snědl u stánku nějaké smažené jídlo, ještě navíc s majonézou. Popisovali jsme si ty strašné bolesti,“ prozradila Valerie.

Bojí se, že na Vánoce bude v nemocnici

S obavami sleduje dny v kalendáři, jak se blíží Vánoce. Samozřejmě by chtěla být na svátky doma se svým partnerem Romanem Křížem a se syny Romanem (12) a Honzou (14). Ale lékaři herečce propuštění do domácího ošetřování zatím neslibují. Je to příliš brzo po záchvatu.

„Nebudu na ně naléhat. Zatím jsem udělala jen malý krůček k lepšímu,“ dodala Valerie. Snaží se nemyslet na to, co všechno se muselo kvůli její nemoci zrušit. „Jen odpočívám, jak to jde a sbírám síly,“ rozloučila se esemeskou Zawadská.

Fotogalerie
2 fotografie