Moderátoři při hlasování upozorňují pouze na křestní jména účinkujících. Tak se stalo, že hned po sobě byly dva páry: Veronika (Žilková) a Marek (Dědík) a Veronika (Šmiková) Filip (Sajler). Na případ upozornili na internetu sami diváci, kteří až příliš pozdě zjistili, že hlasovali špatně.

Reakce diváků mluví samy za sebe. „Na začátku soutěže nemáme zažitá jména, dost se to plete. Moc se omlouvám Veronice Žilkové, vědomě bych hlas Filipu Sajlerovi neposlala,“ píše divačka. „Takových lidí bylo víc,“ přidává se k ní muž, který se podepsal jako Mates a Dan k tomu dopisuje: „Máte pravdu. Sázka autorů pořadu na to, že divákovi postačí pro orientaci pouhá křestní jména, není přiměřená. Navíc jména stejná.“

Fotogalerie
7 fotografií

Diváci omylem hlasy posílali Sajlerovi

I z vyjádření tiskového mluvčího ČT Ladislava Štichy vyplývá, že si produkce byla vědoma nebezpečí stejných křestních jmen. „Přes určitou výjimečnost jména Alexandr jsou v soutěži zastoupeni hned dva. Pro diváky jsou proto rozlišeni jako Saša Rašilov a Alexandr Hemala,“ přiznal Šticha s tím, že dvě Veroniky nešlo rozlišit.

Jak se tedy televize postaví k možnému poškození Žilkové při hlasování? Podle informací Blesku dělilo osmý vypadlý a sedmý ještě postupující pár pouhých několik hlasů. Rozhodně nešlo o desítky. „Česká televize nemá žádný nástroj, jakým by mohla identifikovat SMS zaslané omylem. Jde především o hru a zábavu, ale i tak je třeba být pozorný,“ varuje Šticha.

Žilková se k tomu vyjadřovat nechce. „Nebudu se k tomu vracet, mně se v podstatě ulevilo,“ řekla herečka Blesku. Naštěstí pro účinkující už zbývající páry nemají shodná křestní jména.