Co na to Dara? Nebrala telefon a tak za ni odpověděla její manažerka Eva Skallová: „Daře je to líto, zklamaná ale není,“ řekla Blesku.

Předávání hudebních cen Český slavík je pro moderátory prestižní záležitost. Televize Nova ji bere jako odměnu pro své lidi. „Vážíme si loajality našich tváří za jakékoliv situace a dokážeme ji ocenit. Na druhou stranu nemáme sebemenší důvod poskytovat tvářím konkurenčních projektů prostor v pořadech TV Nova,“ odůvodnila logicky Blesku mluvčí TV Nova Michaela Fričová, proč Dara Slavíka neodmoderuje.

„Pro naše pořady oslovujeme tváře, které své jméno spojily s TV Nova, případně nové osobnosti, pro které se pak otevírá možnost intenzivnější spolupráce s nejsledovanější českou televizí,“ dodala Fričová.

Fotogalerie
3 fotografie

Diváci ji znají díky Nově

Rolins si to na Nově zavařila. Stejně jako zpěvačka Marta Jandová, která také dala přednost moderování X Factoru. Přitom obě vděčí televizi Nova a Markíza za dost. O Rolins nebylo v Česku téměř slyšet a Martu Jandovou české publikum do porotcování v Česko Slovenské SuperStar téměř neznalo. A pokud ano, tak jen jako dceru slavného otce Petra Jandy.

A co na rozhodnutí Novy říká Dara? „Smlouva není exkluzivní a nezakazovala nám žádnou jinou spolupráci,“ řekla Blesku Dary manažerka Eva Skallová, kterou Dara pověřila se k věci vyjádřit. „Dara je zpěvačka a není zaměstnanec ani jedné televize, takže ji v rozhodování nic neomezuje,“ dodala Skallová.