Gottovi prý dopis k podpisu nikdo nepředložil. „Nikdo za mnou s tím dopisem nepřišel. Přestože nemám rád petice, o nichž si myslím své, tak tohle bych podepsal,“ řekl Blesku včera Gott.

Slavík ale s obsahem dopisu, který vyzývá Helenu, aby ukončila soudní tahanice s Martou, naprosto souhlasí. „S tím se nedá nesouhlasit,“ říká dokonce Gott, který si Kubišové celá léta velmi váží. Kolegyni Helenu ale z trapného soudního sporu neviní. „Je to pro Helenu velmi nešťastné. Znám ji dobře 46 let. A můžu odpřísáhnout, že toto všechno není její postup,“ domnívá se Gott.

„Je nesmírně vnímavá, citlivá a inteligentní. Stejně jako umí perfektně analyzovat věci. Navíc je Helena velmi slušný člověk a obrovská profesionálka. To je patrné z toho, jak celý život dře. Ona v tom prsty nemá, to je práce někoho jiného,“ naznačil jemně Gott, kdo soudní spor podle jeho názoru rozpoutal.

Žaloba není z její hlavy

Podobný názor má i Kubišové souputnice z Pražského jara hlasatelka Kamila Moučková (82). „Je to svinstvo, co se Martě děje. A myslím, že by se Helena měla nad sebou zamyslet. Tohle zpěvačka jejího formátu opravdu nemá zapotřebí. Každému je jasné, že ta žaloba, kterou naprosto odsuzuji, není z její hlavy. Samotné jí nemůže být dobře. Vždyť ji s Martou pojí letité přátelství a profesionální dráha,“ míní Moučková.