Osobnostem se nelíbí především bezohlednost Vondráčkové, která už zřejmě zapomněla na přátelství, které mezi ní a Kubišovou bylo. „Sledujeme Vaše soudní spory s paní Martou Kubišovou. Hodnotu peněz jste v nich povýšila nad přátelství i obyčejnou lidskou slušnost vůči člověku, který Vám byl kdysi blízký, nikdy neublížil,“ píše se v dopise, který jako první zveřejnil server lidovenoviny.cz.

612923:gallery:true:true:true

Soudní spory zpěvaček se týkají jejich zrušeného společného turné i výroku, který na adresu Vondráčkové Kubišová pronesla. Příští týden v pondělí se bude Vrchní soud v Praze zabývat odvoláním ve sporu Kubišové a Agentury MM Praha, jejíž majitelkou je Vondráčková. Po Kubišové požaduje kvůli zrušenému turné Golden Kids odškodné 1,3 milionu korun, prvoinstanční soud však její požadavek zamítl.

Znění otevřeného dopisu

S velkým překvapením sledujeme Vaše soudní spory s paní Martou Kubišovou. Hodnotu peněz jste v nich povýšila nad přátelství i obyčejnou lidskou slušnost vůči člověku, který vám byl kdysi blízký, nikdy neublížil a přesto, že ho potkal nepříznivější osud než Vás, nepřestal se k Vám hlásit.

Jako by Vám, již pětačtyřicet let respektované umělkyni, byla cizí velkorysost a přirozená noblesa osobností, které něco umí a něčeho v životě dosáhly. Nechce se nám věřit, že Helena Vondráčková potřebuje usilovat o dosažení trestu pro Martu Kubišovou.

Žádné soudní rozhodnutí Vám nezajistí přízeň lidí, které tímto svým postojem lidsky ztrácíte. Zvažte podávání žalob a přejděte znovu svou řeku Jordán.

 

Tyto osobnosti podepsaly otevřený dopis Heleně Vondráčkové

Zlata Adamovská - herečka
Pavel Batěk - herec
Vladimír Beneš - neurochirurg
Martin Bezouška - spisovatel a scénárista
Lucie Bílá - zpěvačka
Zuzana Bydžovská - herečka
Vilma Cibulková - herečka
Věra Čáslavská - olympijská vítězka
Nina Divíšková - herečka
Michal Dočekal - šéf činohry Národního divadla
Miroslav Etzler - herec
Fero Fenič - režisér a producent
Jan Fischer - bývalý premiér a viceprezident Evropské banky
Táňa Fischerová- herečka
Jefim Fištejn - publicista
Václav Havel - bývalý prezident, dramatik
Dagmar Havlová - herečka
Milan Hein - ředitel Divadla Ungelt
Iva Hüttnerová - herečka a výtvarnice Vlasta Chramostová - herečka
Petr Janda - hudebník
Petra Janů - zpěvačka
Iva Janžurová - herečka

Kdo další dopis podepsal:

Jan Kačer - režisér a herec, Lucie Konášová - scenáristka, František Kop - hudebník, Aneta Langerová - zpěvačka, Martin Lehký - hudebník, Petr Malásek - hudebník, Ivo Mathé - rektor AMU, Stanislav Milota - kameraman, Vladimír Mišík - zpěvák, Kamila Moučková - moderátorka, Ladislav Mrkvička - herec, Jan Neckář - hudebník, Václav Neckář - zpěvák, Irena Pavlásková - režisérka, Michal Pavlíček - hudebník, Eva Pilarová - zpěvačka, Viktor Polesný - režisér, Luboš Pospíšil - zpěvák, Simona Postlerová - herečka, Chantal Poullain - zpěvačka, Yvonne Přenosilová - zpěvačka a moderátorka, Jan Schneider - básník a textař, Marta Skarlandtová - překladatelka a textařka, Olga Sommerová - režisérka, Dana Syslová - herečka, Ladislav Špaček - odborník na etiketu, Věra Špinarová - zpěvačka, Jana Štěpánková - herečka, Karel Štolba - hudebník, Naďa Urbánková - zpěvačka, Alena Vránová - herečka, Pavel Vrba - básník a textař Pavel Zbořil - hudebník, Zdeněk Zdeněk - hudebník, Stanislav Zindulka - herec