„Po mně má Kuba samé horší věci, třeba právě to astma. Když má špatné období, prokašle celé noci, mnohokrát za den se musí nadechnout z inhalátoru,“ prozradila Svobodová, když za svoji nadaci předávala diagnostický přístroj fibrobronchoskop za více než 300 tisíc korun Klinice dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice.
„Já sama chodím na vyšetření bronchoskopem jednou za půl roku, abych věděla, jak na tom jsem. Ráno a večer beru prášky, bez inhalátoru nevycházím,“ přiznala Vendula, která za nadaci před několika lety věnovala podobný přístroj i pražské nemocnici v Motole.






Vsechno ma nejakou svoji pricinu
, a taky to hulení - to je na astma to nejlepší - chudák malej Kuba, beztak kouřila i těhotná - tak se na něm pěkně podepsala