"Ahoj kamarádi, vzhledem k noci strávené ve čtyřicetistupňových horečkách, rušíme účast na nadcházejícím festivalu v Brně :-(. Je mi to strašně moc líto, protože jsme se těšili, jak společně ukončíme naší letošní festivalovou sezónu. Ještě jednou se moc omlouvám, kteří jste měli na Riviera fest namířeno kvůli nám. A. K." napsala ve středu 25. srpna na své webové stránky zpěvačka. Ta měla v Brně vystoupit již tento pátek.

Další koncert oblíbené zpěvačky je naplánován 11. září v Sokolově na Hornické pouti.

S rakovinou bojuje již rok

Zpěvačka o své nemoci poprvé promluvila loni na konci listopadu. O rakovině prsu v té době již dva měsíce věděla, ale snažila se to utajit před veřejností. Od té doby podstoupila operaci, chemoterapii a téměř třicetkrát byla na ozařování.

I přes náročnou léčbu a oslabenou imunitu se Anna K. vrhla do práce. "Mě úplně nejvíc ze všeho pomůže, když budu dál normálně fungovat. A zpívám teď jako o život, to mi věřte. Prostě jenom když budu potřebovat klid, dám si klid, a lidé alespoň budou vědět, proč," řekla magazínu MF Dnes zpěvačka.

Mrazivá kampaň

Anna K. před několika dny odstartovala kampaň "Chceš žít jako já?", ve které apeluje na všechny ženy a dívky, aby nepodcenily mamografické vyšetření prsu. Hlavní součástí kampaně je televizní spot, který zachycuje zpěvaččiny přípravy na koncert. Vyrovnaným hlasem pak Anna K. varuje před pohodlností a laxním přístupem k vyšetření.

"Chtěla bych, aby tahle kampaň oslovila všechny ženy a je mým velkým přáním, aby šly a nechaly se vyšetřit. Nejlépe hned a pak pravidelně!" vzkazuje zpěvačka.

Fotogalerie
3 fotografie