„Byli jsme s partou v jižních Čechách, kam jezdíme pod stan už čtyřicet let. Míra mi tam moc chyběl. I proto jsem tam rozsypal jeho popel,“ svěřil Blesku. Promluvil i o bratrské lásce a konfliktech kvůli Vladimírově pití.

Pral se jako rytíř

Michal Dlouhý do poslední chvíle nevěřil, že jeho bratr boj s rakovinou prohraje. „Věřili jsme, že tu zatáčku ještě vybere,“ řekl exkluzivně Blesku. Vztahy mezi bratry ale nebyly vždy idylické. „Bylo období půl roku, kdy jsme spolu nemluvili,“ přiznal. „Bylo to kvůli jeho stylu života. Už tehdy mi bylo líto, že se takhle sám ničí… Asi dvakrát jsem ho zkusil přemluvit, aby si to pivo odpustil, ale bylo to marné. Pak jsem přišel na to, že je to zbytečné,“ řekl se smutkem v hlase Michal Dlouhý.

Vyzvedl ale, jak se Vladimír se svojí nemocí, kdy už mu rakovina zasáhla celé tělo, dokázal prát. „Pan doktor říkal, že měl tu horší verzi rakoviny, takový rychlý šíp. Ke konci už to bylo asi všude. Pral se ale jako rytíř do poslední chvíle,“ řekl Michal. Vladimír byl pro bratra nenahraditelný, zrušil proto i hru, v níž spolu hráli...

Fotogalerie
3 fotografie