Nellis nic jiného nezbylo než svěřit projekt režisérovi, který má na svém kontě Báječná léta pod psa, Kousek nebe či …a bude hůř.

„Kdybychom projekt odložili, hrozilo by vzhledem ke koprodukčním smlouvám a financování, že se film nenatočí vůbec,“ vysvětlila Alice a dodala: „Pro mě je určitě důležitější, aby se film natočil a dostal do kin, než že ho musím nutně točit já.“ Snímek totiž přijde na 70 milionů korun a podílejí se na něm kromě pěti producentů i tři produkce – česká, slovenská a polská.

Režírovat bude přes telefon

„Verze scénáře Nellis se mi moc líbí a já pevně věřím, že ji do filmové podoby převedu kvalitně,“ reagoval Nikolaev, pro kterého je film i osobní výzva. „Můj dědeček, legionář a důstojník, byl po Heydrichově smrti popraven,“ dodal na vysvětlenou Nikolaev.

„Jsem rád, že Alice netrvala na odsunutí natáčení. Moc si jí za to vážím. S Nikolaevem se dohodla, že on bude za kamerou a ona na telefonu,“ prozradil producent Adam Novák a poukázal, že s takovým režisérským netradičním duem ještě neměl nikdy co do činění.