Karel navíc nebyl ani odpočatý. V pondělí večer se vrátil z Mnichova, odkud si řídil sám. Zároveň mu z Finska přiletěla nejstarší dcera Dominika (36), se kterou probíral všechny slasti a strasti života až do dvou hodin včerejšího rána.

Chvilka spánku musela stačit, Karel si nechal na ORL obstříknout hlasivky, potom točil dokument o Waldemaru Matuškovi (†76) a po poledni se opět setkal doma na Bertramce s Dominikou. Až těsně před odjezdem do Příbrami zajel ještě na infuzi. „Kvůli dýchacím cestám. Kapačku a obstřik hlasivek stále ještě potřebuji,“ svěřil Gott, který měl ještě o víkendu hlasivky prosáklé krví.

„Lékaři mi sice ještě nedoporučují zpívat, ale já opravdu nemohu zrušit koncert, který jsem už dvakrát odložil ze zdravotních důvodů. To vážně nejde,“ upřesnil Karel s tím, že svůj hlas prověří až na zkoušce. To musí stačit. Proč ten risk? Slavík je toho názoru, že »sladké nicnedělání« může i pro nemocného zpěváka znamenat profesní smrt. „Potom už ten řemen nemusí naskočit, a je zle,“ je přesvědčen Gott.

Fotogalerie
2 fotografie