Přesto, že se oba bratři po dlouhé odmlce znovu spojili, jejich vzájemná nenávist pokračuje. „Jsme stále rozeštvaní,“ přiznal pro Blesk tvrdě František. Válka mezi Nedvědy pokračuje dál.

Country kapela Nedvědů Brontosauři oslavila největší úspěch v roce 1985 deskou Na kameni kámen, bratři dokázali vyprodat po Rolling Stones i celý pražský Strahov. Hned nato se ovšem krutě nepohodli a dodnes je mezi nimi konec. Dokážou sice spolu už zpívat, ale neřeknou si ani „Ahoj“.

„Nemluvíme spolu přes deset let, a tak to už zůstane,“ trvá si na svém František a zarputile odmítá sdělit důvod bratrské rozepře. „Co je komu do toho. To je naše věc. Koncertujeme a to snad musí všem stačit,“ namítá František. Bratři si prý nevolají, nepíšou a už vůbec se nestarají, co ten druhý dělá. Jediné, co o sobě vědí, tak to, kdy se mají sejít na pódiu. „A to nám stačí,“ dodává Nedvěd. Jana se Blesku nepodařilo zastihnout ani na jednom ze tří telefonních čísel.

Bratrská válka se rozhořela před 13 lety, Nedvědové spolu přestali i vystupovat. Po deseti letech se nechali přemluvit ke společnému koncertu v Lucerně. „Zase je to mezi námi skvělé,“ liboval si v sále tehdy Jan. Druhý den už ale zase všechno bylo ve starých kolejích.