K incidentu došlo před několika dny přímo v odbavovací hale ruzyňského letiště u přepážek letecké společnosti British Airways. „Kvůli nějakým komplikacím, kdy mi byl odepřen přístup do USA, jsem nakonec nemohl odletět. A tak jsem se to snažil vysvětlit ženám na přepážce. Hned u vedlejší přepážky se zrovna odbavoval pan Mareš, který odlétal do Los Angeles,“ popisuje začátek incidentu Jaroslav Suchý.

Fotogalerie
3 fotografie

„Pan Mareš mne poznal a začal na mne pokřikovat: ´To jste vy, co pohladil Obamu, co? Zase jedete někam dělat českému národu ostudu? Konečně na vás došlo. Je dobře, že už se nikdy do USA nepodíváte´,“ líčí Suchý.

„Jelikož mne pan Mareš slovně napadl před mnoha lidmi, tak jsem se nechtěl nechat urážet. Tak mu povídám, že jediný, kdo dělá veřejnou ostudu, je on, když tak nechutným způsobem podvádí svou manželku a ještě se trapně vymlouvá. Řekl jsem mu, že on by se měl stydět, jak se chová na veřejnosti po pár sklenkách alkoholu a ať se tedy raději stará o své věci,“ říká Suchý.

„Mareš si už po mých slovech nechal připomínek a odešel, protože většina lidí, co to sledovala, se mnou souhlasila,“ tvrdí mladý muž, který se proslavil po celém světě, když při návštěvě amerického prezidenta Obamy v Praze pohladil státníka po obličeji. Záběry Suchého a Obamy tehdy obletěly celý svět.

Leoš Mareš se zatím ke konfliktu nevyjádřil. Telefon měl vypnutý a nereagoval ani na zaslanou sms.