506583:nahled:false VYHLÁŠENÍ ANNO JSME SLEDOVALI ONLINE, ČTĚTE ZDE!

Byl to náročný večer nejen pro něho, ale i pro prezidentku nadačního fondu Vendulu Auš Svobodovou (37), která když zrovna s Petrem Šiškou nemoderovala benefiční koncert Strom naděje a splněných přání, tak trnula v zákuslisí strachy, aby to Mistr stihl.

Naštěstí přejezd z Karlína na Smíchov do odsvěceného kostela Sacre Coeur proběhl hladce a Karel Gott tedy mohl krátce před půl jedenáctou vystoupit s pásmem hitů Karla Svobody (†68).    

Všichni zpěváci a zpěvačky, co za sobotní večer na koncertě vystoupili, pak s Karlem Gottem společně zazpívali píseň od Michala Davida, kterou napsal speciálně pro Kapku naděje k jejímu desetiletému výročí existence.

Fotogalerie
11 fotografií

Na benefičním koncertě se za hodinu a půl podařilo vybrat téměř devět milionů korun, pro děti nemocné leukémií. Na akci vystoupila Ewa Farna, Hana Zagorová, Miro Žbirka, Monika Absolonová, Petr Kolář. Ten kromě moderování zazpíval píseň s textem od Petra Šišky a hudbou od Karla Svobody Ještě že tě lásko mám.

Pepa Vojtek zazpíval v předpremiéře ústřední píseň muzikálu Baron Prášil, který má oficiální premiéru s Danem Hůlkou až příští týden. Diváci mohli vidět i část představení z muzikálu Děti ráje.

Přestože se jednalo o koncert, na jevišti vystoupili i herci Pavel Zedníček a Marek Vašut a herečka Jiřina Bohdalová, kteří rovněž chtěli podpořit boj proti leukémii. Jiřina Bohdalová připodobnila myšlenku Kapky naděje k odkazu Tomáše Garrigua Masaryka.

Hned po vystoupení Karel Gott  odjel zpět do Karlína za opuštěnou ženou Ivanou, ale to ostatním nebránilo pokračovat na večírek. Jeho hrdinou se stal tatínek Patrika Auše, když dorazil o berlích i přes polámané nohy. Jeho přítomnost rozradostnila a rozdováděla Jiřinu Bohdalovou tak, že v uvolněné náladě pokračovala s ostatními v zábavě až do téměř ranních hodin.