Ta zemřela v roce 1986 na rakovinu. Balzerová si teď při natáčení filmu znovu připomněla osud ženy , kterou viděla pomalu a v bolestech umírat. „Tu roli jsem jí věnovala,“ přiznala Balzerová.

Na Laďku Kozderkovou, kterou si diváci pamatují třeba jako rozvernou zpívající pošťačku z písničkového filmu Trhák, myslí Balzerová dodnes. Laďka se s rakovinou prala dlouho, statečně podstupovala chemoterapie a ozařování. Trpěla velkými bolestmi. Balzerová si ji ale chce v paměti uchovat jako nesmírně vtipnou ženu a komediantku. Ještě v době, kdy věděla, že je nevyléčitelně nemocná, se starala o své kolegy a do poslední chvíle vystupovala i na jevišti. A právě postava muzikálové divy Vilmy, kterou ve filmu Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka Eliška Balzerová ztvárňuje, herečku ťala do živého.

„Panu režisérovi jsem řekla, že takovou paní znám. Vlastně jsem znala. Byla to moje spolužačka Laďka Kozderková a já jí tu roli věnovala,“ svěřila s pohnutím herečka.  To, že roli přijala, brala zároveň jako možnost vzdát mrtvé kamarádce hold. Dokonce kvůli tomu, aby jí byla postava co nejpodobnější, zasahovala i do scénáře. „Role se jí líbila, jediné, co se jí nezdálo, bylo místo, kdy měla Vilma v jedné replice výraz pro ženské přirození. Eliška tvrdila, že slovo, které jsem použil já, by nikdy neřekla. Nakonec jsme se dohodli,“ vzpomíná Jiří Vejdělek, jehož Ženy v pokušení budou mít premiéru 18. března.