Diagnóza: Výduť aorty a masivní vnitřní krvácení do hrudníku. Kameraman musel okamžitě na sál. Operace na jeho záchranu trvala dlouhých 8 hodin.

Ondříčkův zdravotní stav je natolik vážný, že bylo svoláno lékařské konsiliun a přivolán ještě expert z Thomayerovy nemocnice. „Všechna čest pánům doktorům a držte nám, prosím, palce,“ požádala Blesk Eva Ondříčková, manželka slavného kameramana. Má o muže, s nímž prožila celý život, strach. „Odpoledne jsme s manželem byli navštívit před odletem vnoučka. V pohodě řídil, měl dobrou náladu. Byli jsme na skvělé večeři a doma si dal skleničku vína a koukal, jako vždy, na bednu,“ popisuje Eva Ondříčková a pokračuje: „Najednou se začal svíjet. Měl obrovskou bolest na prsou, špatně dýchal a byl orosen studeným potem. Zavolala jsem okamžitě 155.“

Po náročné operaci za kameramanem včera na koronární JIP nikdo nesměl. „Manžel má otevřený hrudník, takže je i moje návštěva vyloučená,“ vysvětlila Ondříčková, která ještě včera večer informovala o manželově těžké operaci Miloše Formana. S ním Ondříček vytvořil svá největší díla. Kromě Amadea to jsou Lásky jedné plavovlásky, Hoří, má panenko a Přelet přes kukaččí hnízdo.