A herečka Lenka Zahradnická (24) se na to pěkně vyfikla. S takovým dekoltem cudnou Veverku na obrazovce neuvidíte.

Rychlý se Zahradníčkovou.
Rychlý se Zahradníčkovou.
Autor: Tomáš Vrbenský

I když během natáčení prošlo seriálem přes padesát hlavních postav, večírku se zúčastnilo hlavně zdravé jádro. Jedním z největších tahounů večera byl bezpochyby Martin Písařík (30), který prozradil, že spíše než vínu dává přednost kvalitní slivovici.

 

Cudná zdravotní sestřička Alenka, kterou hraje Lenka Zahradnická, v reálu moc dobře ví, jak své přednosti podtrhnout. Svým hlubokým výstřihem dráždila nejednoho z přítomných pánů včetně Petra Rychlého (44). „Ve skutečnosti jsem ukecaná a veselá holka. Rozhodně větší dračice než Alenka,“ prozradila Blesku herečka.

Adamovská je vyhlášená znalkyně dobrého vína. A patoky by nepila.
Adamovská je vyhlášená znalkyně dobrého vína. A patoky by nepila.
Autor: Tomáš Vrbenský

 

Ostatní herci využili možnosti pobýt ve společnosti kolegů, které kvůli scénáři téměř nevidí. Až na jedinou výjimku. Tou byla Zlata Adamovská (50), která téměř celý večer strávila po boku svého seriálového muže, herce Petra Štěpánka (61).

Oslavu si kvůli nemoci musel nechat ujít herec Jan Šťastný (43). Nová kolegyně a posila týmu herečka Tereza Kostková (32) dala místo sbližování s kolegy přednost rodinné pohodě. „Původně jsem měla jinou pracovní záležitost. Ta ale odpadla, a tak jsme se dívali se synkem na první díl, ve kterém jsem se objevila,“ prozradila herečka důvod své nepřítomnosti.

Hvězdy si zahrály na scenáristy
Jak jsou herci spokojeni se svými rolemi a co by naopak oni sami scenáristům do svých postav dopsali? Na to se Blesk ptal hlavních protagonistů:

Kristýna Janáčková – Kristýna Tichá
„Mám s ní tak málo společného, že mě opravdu baví. Zkouším sama na sobě věci, které bych v reálu neříkala a nedělala. Samozřejmě se mi na ní nelíbí, že je hysterická a pořád brečí,“ řekla herečka.

Petr Rychlý – Čestmír Mázl
„Omezil bych jeho kuchařské umění. On pořád smaží brokolicové řízky a to mě tak nebaví,“ zasmál se herec a prozradil, co Čestmíra v dalších dílech čeká. „Bude mít starosti se svým synem. On začne procházet obdobím mejdanů a to si s ním Čestmír teprve užije.“

Martin Písařík – Oskar Všetečka
„Já bych mu dodal víc šťávy. On je tak hodnej, až je blbej,“ popsal charakter své postavy Písařík. „Já jsem v reálu taky hodnej, ale život člověka naučí, že má být hodný jen na toho, kdo si to zaslouží,“ dodal herec.

Lenka Zahradnická – Alenka Veverková
„Já bych přála Alence velkou lásku a konečně něco zásadního. Třeba svatbu. Vždycky už je to na hraně, a pak se to pokazí,“ prozradila herečka, jak by zamíchala s osudem své postavy ona. „A snad by mohla být méně naivní,“ dodala herečka.

Petr Štěpánek – Eduard Valšík
„Chtěl bych, aby moje postava vydržela tak sto padesát let,“ zavtipkoval herec. „Musím říct, že i já jsem v něčem pedant a trošku bordelář. Prostě normální chlap. Hlavně v oblékání a v tom, že odcházím od rozdělané práce,“ vysvětlil herec, co má s doktorem Valšíkem společného.

Veronika Jeníková – Vendulka Čížková
„Ráda se nechávám překvapovat, takže já osobně bych na scénáři nic neměnila. Vendulka je hodná i přísná. Umí se zamilovat a taky si držet chlapy od těla a to mi je na ní opravdu sympatické,“ řekla Blesku Jeníková.

Ivana Jirešová – Lucie Hrušková
„Našla bych jí nějakého koníčka. Mohla by třeba plavat nebo skákat padákem. I když to už jsem si vlastně zkusila,“ zasmála se herečka.