„Jako Plzeňák se necítím. Domov je tam, kde se mnou dobře zacházejí. Tedy v Praze i v Plzni,“ vysvětil Gott.

Gott: I s fakáčem je pro blondýny sexy. Více zde!

„Udělili jsme panu Gottovi nejvyšší možné vyznamenání, které město může dát. Nějaké vyšší uznání už mu dát nemůžeme, ale byl bych šťastný, kdybych se s ním setkal na jeho 80. a 90. narozeninách,“ řekl plzeňský primátor Pavel Rödl.

Zpěvák se narodil v Plzni před 70 lety. „Ten dům, kde jsem přišel na svět, stál na Petrohradě. Teď byste ho tam ale marně hledali. Na konci války dostal zásah bombou, když Američané podnikli nálet na Škodovku,“ objasnil Gott.

Fotogalerie
4 fotografie


Ten zdůraznil, že nemůže být větší pocty pro něho, když po státním vyznamenáním získal i titul čestný občan Plzně. „Před 20 lety hodně lidí čekalo, jak to s tím Karlem dopadne. Dopadlo to tak, že jsem udělal hodně moc práce, která mne strašně baví,“ vysvětil Gott. „Kdybyste věděli, kolik problémů jsem dříve měl. Třeba všechno, co jsem venku na západě vydělal, dostal stát a já pak dostal jen část peněz v tuzexových bonech. Ale v roce 1968 jsem nikam neutekl a rozhodl se zůstat a zpívat pro české lidi, tak jsem s tím musel počítat,“ dodal Gott.