„To je přehnané s tou pěstí. Spíš jsme se tak drobně pošťuchovali,“ snaží se pro Blesk mírnit incident Menzel.

Věci se podle něho seběhly takto: Režisér se rozhodl filmovat lidi, jak vycházejí a vcházejí do jedné restaurace na Placa Stradum v Dubrovníku. „Majiteli jsme to ale neoznámili. Když nás viděl, poněkud ho to rozčílilo a začal do nás šťouchat,“ popisuje Menzel. V tu chvíli se k majiteli přidal i personál restaurace a nastala šťouchačka mezi Chorvaty a českým filmovým štábem.

Menzel na zahrádce před restaurací, kde došlo k potyčce
Menzel na zahrádce před restaurací, kde došlo k potyčce
Autor: pro Blesk - Zvonimir Pandža

Menzel na zahrádce před restaurací, kde došlo k potyčce

„Majitel podniku měl zřejmě trochu pocuchané nervy, bylo mu horko, k tomu má jižanskou prudkost. Vlastně jsem jeho výpad proti nám nechápal,“ pokračuje Menzel s tím, že trestní oznámení za fyzické napadení nakonec nepodal. „Nic se nám nestalo, bylo by to zbytečné. S majitelem jsme si to potom vysvětlili,“ míní Menzel, který je na potyčky koneckonců zvyklý.

Tentokrát byl napaden on, v minulosti dokázal fyzicky ale trestat sám. Nikdo nezapomene na rok 1998, kdy na filmovém festivalu ve Varech vypráskal proutkem producenta Jiřího Sirotka.

Jiřího Menzela fyzické napadení jeho osoby a filmového štábu v Chorvatsku tentokrát ale celkem pobavilo. „Jo, jo, zmlácený a s polámanými kostmi a s rozbitým obličejem ležím v nemocnici,“ sdělil do telefonu své asistence Míle Řádové. A potom si jí postěžoval: „Vidíš, když dostanu nějakou cenu, nikdo to nenapíše. Když mě někdo bouchne, hned to všechny zajímá.“