Speciál Waldemar Matuška: Nezveřejněné fotografie, příběhy, milostné aféry...

Country lídr kapely K.T.O., s níž Matuška sklízel úspěchy od roku 1972. Blesk.cz svěřil, že Waldemarův syn Walda jr. (32) si právě připravuje smuteční proslov. „Obdivuji ho. Já bych tohle nezvládl,“ přiznal Hacker, kterého smrt velkého kamaráda Waldemara hluboce zasáhla.

Pohřeb Waldemara Matušky (†76) bude střežen stejně jako koncert světové megastar Madonny (50)! Olga Matušková (60) pro den posledního rozloučení s českou hvězdou požádala o ochranku Zdeňka Zahradníka (45) a jeho VIP Service Prague.

Ten ve čtvrtek nasadí na Žofín od časného rána třicet svých bodyguardů. Bude jich třikrát víc než na pohřbu Karla Svobody (†68)!

„Očekává se až osm tisíc lidí. Svůj příjezd už ohlásily Košice, kde se Waldemar narodil, a také sem letí jeho přátelé z celé Ameriky a Kanady,“ prozradil Blesku Zahradník.

Samotné rozloučení pro rodinu a přátele začne v 10 hodin dopoledne. Bude pro 750 lidí, kteří se však musí prokázat pozvánkami. Obřad potrvá hodinu a půl. Poté bude hodinová pauza, aby se ze sálu uklidily židle a udělal se prostor pro širokou veřejnost. Svému »Slavíkovi z Madridu « se jeho fanoušci mohou přijít před rakev poklonit od 13 do 16 hodin.

„Snažně vyzývám všechny Waldemarovy příznivce, aby skutečně přišli až ve 13 hodin. Do té doby opravdu nebudou do sálu vpuštěni a já bych nerad, aby před Žofínem postávali zbytečně někdy od sedmi hodin ráno. Nic by neviděli,“ prosí prostřednictvím Blesku šéf VIP Service Zahradník, který se svými muži dělal »zeď« také Tině Turner (69), Michaelu Jacksonovi (50) či při pohřbu Václava Kočky (†40).

Poté, co se lidé se svým idolem rozloučí, proběhne žeh a hned druhý den, 19. června, budou Waldovy ostatky uloženy do hrobu na pražském Vyšehradě.