Pro Matušku, který v sobotu v 76 letech zemřel na Floridě, se tragédie z počátku jeho kariéry stala 13. komnatou, kterou ukryl hluboko ve svém srdci. O jeho děsivém tajemství věděli jen jeho nejbližší.

ČTĚTE TAKÉ:
Matuškovo velké tajemství: Nejmenoval se Waldemar!

Olga Matušková: Co mi Walda řekl před smrtí!

„Je pravda, že mi o tom neštěstí Walda před mnoha lety jednou vyprávěl, ale víc k tomu neřeknu,“ přiznala například Eva Pilarová. K více jak půl století staré ráně se před časem vyjádřila i Matuškova manželka Olina. „Je to už přes padesát let stará věc, ke které nemá smysl se vracet. Zvlášť když to Waldu pořád ještě bolí. On se k tomu vyjádřil už před mnoha lety a teď už tu potřebu nemá,“ vzkázala zhruba před rokem Olina Matušková.

Fotogalerie
9 fotografií

Co přesně se před padesáti lety na Karlovarsku stalo? Matuška tam tehdy žil se svou manželkou a o úspěšné kariéře zpěváka zatím jen snil. Naopak v rodinném životě se mu zadařilo a stal se otcem dvou dcer - dvojčátek. Bohužel strašlivá chyba lékařů mu je sebrala.

„Tehdy musely všechny malé děti podstoupit očkování a někdo z lékařů tedy udělal strašnou chybu a obě děvčátka tehdy Matuškovi krátce po očkování zemřela. Co přesně se stalo, nikdo neví. Prý těch dětí po očkování zemřelo mnohem více. Říkalo se, že jedna z doktorek byla Němka, které při odsunu Němců po válce Češi zabili rodinu a ona se rozhodla takhle pomstít. Ale možná to byla jen legenda a jeho dcery zabila jen obyčejná lékařská chyba,“ říká jeden z Matuškových kolegů, kterému se slavný zpěvák se svým nejstrašlivějším tajemstvím svěřil.

„Waldovi se pak po té tragédii rozpadlo manželství, a tak byl rád, že dostal nabídku jít zpívat do Prahy, kde se mu dařilo na ten horor snadněji zapomenout,“ dodává Matuškův kamarád.