Jak se chystáte na turné?
"Máme takové dva základní body. Zimní vánoční turné a letní Gambrinus tour. To je největší a nejlepší. Podzim a jaro máme koncerty, kterým říkám koncerty pokory. Objíždíme sokolovny a kulturáky."

Jste pořád na cestách, co na to říká rodina?

"Vidím je v mezifázích. V tejdnu, když normální lidi choděj do práce, tak já se motám doma a píšu texty."

Pamatujete si za těch dvacet čtyři let texty všech písniček?

"To si právě nepamatuju (smích). Dělám to tak, že mám při koncertech vedle sebe notebook a v něm texty. Je to taková má součást, to si nikdo jinej nedovolí (smích)."

Fotogalerie
3 fotografie


Často říkáte, že se u vás střídá období, kdy cvičíte s tím, kdy vedete náročný společenský život. Jaké přichází období před tour Tří sester?

"Cvičební. Na konci turné ale už vítězí model toho cikánského života. To už je fakt síla, všem se začnou objevovat různé lišeje."

Vaše kapela má ve složení i ženskou, doporučil byste to ostatním muzikantům?
"Zkušenosti většinou říkají, že je to špatný. Když se ale zrodí model jako je Supice, tak je to naopak vzpruha. Zábavný holčičí svět je v jejím podání takovej drsnej. Kdyby to byla holčička, která by tím chtěla sbalit nějakého bohatého hudebníka, tak už by byl konec po roce."

Lepí se na vás fanynky po koncertech?
"Moc se na nás nelepí, to je spíš někteří hudebníci odchytávaj na baru. Místy se jim to i daří (smích). Myslím, že úspěchy s holkama jsou u nás stejný už od mládí. Byli jsme pitomí, co se týče holek, už na začátku. V tomhle ohledu jsme úplně blbá kapela (smích)."

Loni tragicky zahynul bývalý člen vaší kapely František Sahula. Vzkázal byste třeba zpětně něco těm klukům, co ho zabili?

"Určitě nic. Tam je to prostě všechno špatně. On to neměl v životě jednoduchý. Tohle si určitě nezasloužil, ale oni byli jen nástrojem. Je hodně lidí, kteří ho prokleli a kterým ublížil. Není to pro mě tak šokující, jako kdyby zabili Supici, jsou to prostě boží mlýny."