Z peněz koncesionářů, kteří se měsíc co měsíc povinně skládají 135 korunami na fungování televizního gigantu.

Blesk získal informaci, že kancelář přišla na pět milionů korun. Takové plýtvání však ředitel odmítá. „Netuším, kolik to stálo přesně. Asi dva miliony,“ odhadl do telefonu náklady na svoji kancelář Janeček. A potřeboval vůbec novou pracovnu? „Jasně že ano. Ta původní byla už dvacet let stará,“ odpověděl Blesku Janeček.

Fotogalerie
7 fotografií

Koncesionářský poplatek na domácnost (v průměru tříčlennou) činí ročně 1620 korun. Takže panu řediteli se na rekonstrukci kanceláře složilo menší městečko. Třeba Úvaly u Prahy, kde žije zhruba 5000 obyvatel. „Není to žádná rezidence s heliportem a bazénem,“ řekl mluvčí ČT Ladislav Šticha. Dva miliony jsou ale dva miliony. Že by tedy další zvýšení koncesionářských poplatků? Podle Štichy prý rekonstrukce Janečkovy kanceláře ještě neskončila...


Na dva miliony korun přišla rekonstrukce kanceláře generálního ředitele České televize Jiřího Janečka (52). Ten sumu za úpravy považuje za standardní! „Přijďte se podívat. A hlavně vyfoťte kancelář vaší paní ředitelky,“ vyzval Blesk Jiří Janeček, který se právě vrátil ze školení v zahraničí.

Janečkovo nově zbudované sídlo příliš nezapadá do protikrizových scénářů, které vládnou ve všech podnicích. Možná stačilo vymalovat starou kancelář. „Pana ředitele zlákal výhled na Prahu,“ prozradili Blesku podřízení.

Shlížet z Kavčích hor na stověžatou matičku je zážitek, jenže dva miliony za prostor pro práci je až moc. Za ty peníze se dá pořídit v Praze menší byt, pět aut Škoda Octavia nebo čtyřicet rodinných dovolených u moře.

Česká televize evidentně rozhazuje. Zatímco komerční Nova utahuje opasky počínaje generálním ředitelem a moderátory konče, veřejnoprávní televize se ještě nenaučila správně počítat. Blesk splnil přání Jiřímu Janečkovi a vyfotil pracovnu generální ředitelky společnosti Ringier ČR Libuše Šmuclerové (46). Její vybavení přišlo na čtvrtinu nákladů České televize, tedy na půl milionu korun.