Ředitel ČT Janeček prý šéfoval týdeníku KSČ!

Jiří Janeček
Autor: red - 
26. února 2009
15:02

Ředitel veřejnoprávní televize Jiří Janeček byl podle Lidových novin v době normalizace 80. let vedoucím redakce táborského komunistického týdeníku Palcát. V této funkci se podle LN přímo podílel na šíření režimní propagandy.

Podle samotného Janečka je s podivem, že někdo vytáhne 23 let starou věc zrovna v době, kdy Rada České televize přistoupila k přípravám na volbu nového generálního ředitele.

"Informace, že jsem byl redaktorem a krátce i vedoucím redaktorem Palcátu, je notoricky známá a jen se někdo neznalý snaží vyrábět rádobykauzu jen proto, že jsem se rozhodl pokračovat v úspěšné práci ředitele České televize,“ sdělil Janček LN.

Noviny ovšem tvrdí, že v oficiálním Janečkově životopisu se uvádí jen to, že byl „redaktorem okresních novin Palcát“. O jeho šéfování listu se však lze prý dovědět z tiráží starých výtisků Palcátu z roku 1988.

„Ten, kdo mě teď napadá, že jsem byl v komunistických novinách, asi neví, že jiné než komunistické noviny nebyly. Klidně mě kádrujte, ale pak nejste lepší než tehdejší komunisti, kteří také nehleděli na to, co kdo umí, ale jaký má kádrový profil,“ reagoval v LN na kauzu Janeček.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zedna ( 27. dubna 2009 15:52 )

Dobrý den, chtěl chtěl bych Vás informovat o novince, která je nyní v ČR dost aktuální a sice volba nového ředitele České televize. Na webu http://www.all4all.cz je na hlavní straně kompletní seznam kandidátů i s volební koncepcí kažého z nich.Tuto informaci zatím nemají ani zpravodajské weby. Na tomto webu také probíhá průzkum názorů široké veřejnosti na kandidáty České televize Jedná se o názor široké veřejnosti, jakého ředitele by si přáli obyčejní lidé. Jeho výsledky, mohou ovlivnit i rozhodnutí Rady ČT.

anka ( 26. února 2009 15:48 )

Byt sefem okresniho komunistickeho tisku, mohl byt jen dobry komunista, ktery si tak dobre rozumnel se okresnimi tajemniky. Kdyz to tedy pan Janecek nedelal s presvedceni, svetci to o tom, ze pro dobre bydlo a vetsi penize by se nechal zaprodat i certu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud