Obrazy za statisíce z bytu, který si herec pronajímal na pražském Smíchově, kdosi ukradl!

„Byly velmi cenné. Netuším, kde jim je konec,“ řekl několik měsíců před smrtí Moravec Blesku. Díla známých malířů ale nebyla tím jediným, o co herec přišel, když ho domácí nechal z bytu vystěhovat.

Loni v létě přišel Moravec dramaticky o střechu nad hlavou. Kvůli několikaměsíční hospitalizaci neplatil nájem, došlo na exekuci a domácí nechal hercovy věci vystěhovat.

„Nikdy jsem tu neměl problémy,“ řekl tehdy Moravec a sháněl se po starožitném nábytku a obrazech z bytu. „Visel tam Zrzavý, Kristofori, spousta cenných grafik,“ upřesnil před pár měsíci rozsah škod Moravec. Obrazy i starožitný nábytek chtěl zpátky, pátral po nich, dokonce si najal právníka. Postupující rakovina mu ale vzala zbytek sil dopátrat se svého majetku.

Jak se teď ukazuje, právě obrazy a starožitnosti byly jediným majetkem, který mohl po Moravcovi zbýt. Byt na pražském Žižkově, kde nějakou dobu žil, byl obecní, rekreační nemovitost v Bulharsku, kterou si kdysi pořídil, prodal.

A statisíce, které vydělal stovkami svých dabingových rolí, prostě bohém Moravec stihl utratit… „Žádné dědictví po strýci neřešíme,“ řekl Blesku synovec zesnulého herce Jaroslav Novotný. Právě on, jeho matka Marie a teta Milada jsou nejbližšími příbuznými. Z toho, že jejich Mirka kdosi před časem okradl o majetek, jsou pochopitelně v šoku. „Bojím se, že s tím ale nic neuděláme,“ dodal Moravcův synovec.

Moravec před smrtí utrácel jako smyslů zbavený! Čtěte ZDE!