O volném manželství Johna a Adamovské čtěte zde.

Fotogalerie
17 fotografií

David Rath
Nejznámější český ´bigamista´ nepochází z vod showbyznysu, ale je politik. Sympatické na Davidu Rathovi (43) může být to, že své víceženství nezakrývá a veřejně se k němu hlásí. Je ženatý s manželkou Evou a má s ní jednoho syna. Se svou přítelkyní Renatou Horkou má druhého syna. Většinou žije u své přítelkyně. Obě ženy bydlí v Hostivici u Prahy.

Ondřej Soukup x Gabriela Osvaldová
Nejslavnějším volným manželstvím v českém showbyznysu je určitě svazek skladatele Ondřeje Soukupa (57) a textařky Gábiny Osvaldové (55). Zatímco Soukup chodí už řadu let se slovenskou zpěvačkou Luciou Šoralovou (32), Gábina má milence přezdívaného Bulhar. K jejich manželství, ze kterého mají syna Františka (25), Osvaldová říká: "Ten papír z úřadu pro mě nemá žádný význam. Když se máme rádi, tak spolu chodíme, a když se nemáme rádi, tak spolu nechodíme. Soukup občas přišel a říkal: ´Stará, pojď se mnou zase chodit.´"

Václav a Livie Klausovi
Jako volné označují mnozí také manželství prezidenta Václava Klause (67) a jeho ženy Livie (65). Ta přehlíží Klausovy eskapády s blonďatými slečnami s elegancí a nadhledem. Asi nejznámější prezidentovou milenkou byla bývalá letuška Klára Lohniská. Ke vztahu s Klausem, který začal v roce 2003, se veřejně přiznala. Dalším mladým úlovkem prezidenta Klause byla na podzim 2007 jeho osobní stevardka Petra Bednářová.

Jan a Jana Krausovi X Ivana Chýlková, Karel Roden
Doslova partnerskou rošádu před 11 lety provedly páry Ivana Chýlková (45) - Karel Roden (46) a Jana Krausová (55) - Jan Kraus (55). Známý moderátor a herec Kraus se zakoukal do Chýlkové při natáčení filmu Trio v roce 1994. Jeho snaha získat o hlavu vyšší Ivanu byla dlouhá, ale nakonec úspěšná. Ivaninu tehdejšímu partnerovi Karlu Rodenovi tak zbyly jen oči pro pláč. Utěšitelské rameno mu nabídla Krausova exmanželka Jana a ´prohození´ slavných párů bylo na světě.

Oldřich Kaiser x Naďa Konvalinková

Ve své době patřili k nejkrásnějším dvojicím českého showbyznysu. Geniální komik s klukovskou vizáží a něžně roztomilá herečka se vzali v roce 1980. Jejich manželství, které trvalo až do roku 2005, rozhodně nebylo procházkou růžovou zahradou. "Neřízená střela" tvrdí o Kaiserovi (53) ti, co ho mají rádi. Ostatní by k jeho excesům způsobeným alkoholem, dali asi jiné přirovnání. Během života s Naďou (57) Kaiser zplodil nemanželské dítě a prožil řadu milostných románků. Konvalinková však pro něj znamenala přístav, do kterého se vždycky rád vracel. Pro herečku, která prožila těžké dětství, byla zase úplná rodina na prvním místě, proto nad Kaiserovým chováním dlouho přivírala oči. Poté, co kvůli jeho pití muselo být staženo jejich společné představení, o kterém kritika mluvila jeho divadelní události roku, Nadě trpělivost došla.

Václav Havel X Olga Havlová
Manželství bývalého prezidenta Havla (72) a jeho první ženy Olgy (+63) začalo v roce 1964. Přežilo normalizaci, ve které byli oba manželé stíháni a vyslýcháni, Havlovo vězení - i jeho milostné avantýry, kterému mu jeho o tři roky starší žena tolerovala. Pak si sama našla blízkého přítele - o 20 let mladšího herce Jana Kašpara (dnes člena Divadla Járy Cimrmana). V 80. letech pak po Praze chodila zvláštní čtveřice - Václav s psycholožkou Jitkou Vodňanskou, Olga s Janem Kašparem. Čtyřúhelník se nakonec po několika letech rozpadl. Olga Havlová stála při svém manželovi až do své smrti v roce 1996.