Máte rádi křížaly z hrušek či jablek? Chutná vám sušené maso? Neobejdete se v kuchyni bez sušených bylin a zeleniny do polévky? Bez zásoby sušených hub byste nepřečkali zimu? Pokud jste alespoň na jednu otázku odpověděli kladně, pak se vám investice do sušičky potravin rozhodně vyplatí. I když sušit můžete třeba na vzduchu nebo v troubě, sušení v sušičce je mnohem praktičtější a také lepší.

Má hned celou řadu výhod. Tou hlavní je, že si v ní usušené potraviny zachovávají svoji vůni i barvu. Další je pak to, že najednou můžete dohromady sušit klidně hned několik druhů potravin, aniž by jedna od druhé načichly. A pokud si pořídíte některý z lepších modelů, máte záruku, že si vše uchová až 80 % vitamínů, minerálů a vlákniny. Obrovským plusem je i to, že sušené potraviny zabírají mnohem méně místa než třeba mražené.

Ceny sušiček potravin se pohybují v rozmezí od pár stovek až po třicet tisíc korun. Vybrali jsme pro vás čtyřicet modelů různých značek od těch malých, nejjednodušších až po infračervené, které patří mezi nejkvalitnější. Podívejte se do galerie:

Fotogalerie
44 fotografií