Oblíbená herečka rakouského režiséra Michaela Hanekeho zemřela dnes odpoledne. "Z pochopitelných důvodů nebudu poskytovat žádné konkretní informace o smrti paní Lotharové," uvedl rodinný právník Christian Schetz.

Lotharová byla známou herečkou především v divadle. U nás se proslavila hlavně rolí v seriálu Místo činu. Mezi její nezapomenutelné snímky patří například Životy těch druhých, Pianista nebo Předčítač. 

Lotharová vystudovala Školu divadla a hudby v německém Hamburku. Po vystudování se na dlouhá léta stala členkou společnosti Německého divadla. 

Jejím manželem byl Ulrich Mühe, který se proslavil rolí v oscarovém snímku Životy těch druhých z roku 2006. Ten zemřel v roce 2007. Manželé po sobě zanechali dvě děti. 

Za roli ve svém prvním filmu s názvem Eisenhans z roku 1983 získala Lotharová německou federální filmovou cenu. Po boku svého manžela Ulchira Müheho ztvárnila roli Anny v Hanekeho původním filmu Funny Games z roku 1997.

Rakouský režisér si Susanne oblíbil a znovu si jí vybral do svých snímků Pianistka (2002) a Bílá stuha (2009) . Oba filmy sklidily obrovský potlesk na filmovém festivalu ve francouzském Cannes.

Film Bílá stuha obdržela Zlatou palmu a snímek Pianistka obdržela cenu Grand Prix.

Fotogalerie
6 fotografií