Proto si od začátku přál, aby k filmu, který se s tržbami 34 milionů Kč stal nejvýdělečnějším snímkem všech dob, vyšla i videohra.

Zatímco ve filmu, který pojednává o lidském dobytí mimozemské planety obývané třímetrovými modrými mimozemšťany, sleduje divák příběh vojáka Jakea Sullyho, ve hře si vybere hrdinu vlastního. „Příběh videohry Avatar se odehrává ještě před událostmi filmu, takže hráč uvidí, co všechno se na Pandoře odehrálo, než na ni vůbec dorazil Jake Sully,“ řekl sám Cameron.

Fotogalerie
6 fotografií

Hlavní postavou je člověk Able Ryder, který stejně jako Jake dostane vlastního Avatara. V něm se seznámí s domorodou rasou Na’vi a brzy zjistí, že ji lidé chtějí z Pandory vystrnadit, aby mohli těžit vzácnou látku Unobtanium. Stejně jako Jake, zažije hráč dilema, při kterém se bude muset rozhodnout, zda se rozhodne s lidmi dobýt Pandoru nebo se přidá k neprávem utlačovaným Na’vi a zradí vlastní rasu.

Ve videohře se lze setkat s vyspělou lidskou technikou. Stejně tak lze prozkoumat Pandoru a její neuvěřitelnou faunu. Po planetě lze nejenom chodit, ale i jezdit nebo létat. Zástupci mimozemského zvířectva včetně Leonopteryxe, Ikrana nebo šelmovitého Thanatora vám rádi nastaví svůj hřbet k cestování.

Na čem hru spustíte?

Videohra James Cameron’s Avatar: The Game nenabízí jen dobrodružství pro jednoho hráče. Po internetu mohou proti sobě válčit celé týmy lidí proti Na’vi. Zahrát si Avatara můžete na konzolích Xbox 360, PlayStation 3, Wii, přenosném Nintendu DS a PSP, stejně jako na mobilu iPhone nebo domácím počítači. Na prvních dvou jmenovaných platformách je navíc k dispozici stereoskopický 3D obraz.

Cameron prohrál s exmanželkou

Cenu Sdružení amerických režisérů za nejlepší režijní počin roku získal včera válečný snímek režisérky Kathryn Bigelow Smrt čeká všude. „Je to nejneuvěřitelnější okamžik v mém životě,“ řekla v zákulisí Bigelow, exmanželka režiséra Jamese Camerona, která mu tak vyfoukla režijní cenu před nosem. Oscarový tvůrce Avatara však rozhodně smutnit nemusí. Jeho 3D veledílo Avatar nedávno získalo Zlatý glóbus za nejlepší film a je horkým favoritem na Oscary.